Politics Northeast

অহা ২৫ বছৰৰ বাবে লক্ষ্য নিৰ্ধাৰণ কৰাৰ সময় BJP ৰ বাবে : প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী

অহা ২৫ বছৰৰ বাবে লক্ষ্য নিৰ্ধাৰণ কৰাৰ সময় BJP ৰ বাবে : প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী

বিজেপি নেতৃত্বাধীন NDA ৰ ৮ বছৰ দেশৰ সন্তুলিত উন্নয়ন, সামাজিক ন্যায় আৰু সামাজিক সুৰক্ষাৰ বাবে সমৰ্পিত কৰা হৈছে। প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে কয় যে ২০১৪ চনৰ পিছত চৰকাৰৰ বিতৰণ প্ৰণালীৰ ওপৰত মানুহৰ বিশ্বাস পুনৰুদ্ধাৰ কৰা হৈছে। ভিডিঅ’ কনফাৰেন্সৰ জৰিয়তে জয়পুৰত বিজেপিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় কাৰ্য্যালয়ৰ সভাত ভাষণ দি মোডীয়ে দলৰ নেতা আৰু কৰ্মীসকলক চৰকাৰৰ কল্যাণমূলক পদক্ষেপৰ পৰা কোনো দৰিদ্ৰ, যোগ্য হিতাধিকাৰী বাদ নপৰাটো নিশ্চিত কৰিবলৈ এটা অভিযান আৰম্ভ কৰিবলৈ কয়। “এই মাহত NDA চৰকাৰে ৮ বছৰ সম্পূৰ্ণ কৰিব। এই ৮ বছৰ সংকল্প আৰু সফলতাৰ আছিল। এই ৮ বছৰ দৰিদ্ৰ লোকসকলৰ সেৱা, সুশাসন আৰু কল্যাণৰ বাবে প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ,” তেওঁ কয়।
মোডীয়ে কয় যে ৮ বছৰ ক্ষুদ্ৰ কৃষক, শ্ৰমিক আৰু মধ্যবিত্ত শ্ৰেণীৰ আশা পূৰণ কৰি আহিছে৷ “এই আঠ বছৰ দেশৰ সন্তুলিত উন্নয়ন, সামাজিক ন্যায় আৰু সামাজিক সুৰক্ষাৰ বাবে হৈছে৷ এই আঠ বছৰ মাতৃ, কন্যা আৰু ভগ্নীসকলৰ সৱলীকৰণৰ বাবে উৎসৰ্গিত কৰা হৈছে,” তেওঁ কয়। 
প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে লগতে কয় যে ২০১৪ চনৰ পিছত বিজেপি চৰকাৰে চৰকাৰ, ইয়াৰ প্ৰণালী আৰু ইয়াৰ বিতৰণ প্ৰণালীৰ ওপৰত থকা জনসাধাৰণৰ বিশ্বাস পুনৰুদ্ধাৰ কৰিছে, যিটো আগতে হেৰাই গৈছিল। মোডীয়ে কৈছিল যে বিশ্বই আজি ভাৰতক বহুত আশাৰে চাই আছে।
“একেদৰে, ভাৰতত বিজেপিৰ প্ৰতি জনসাধাৰণৰ এক বিশেষ স্নেহ আছে। দেশৰ জনসাধাৰণে অতি বিশ্বাস আৰু আশাৰে বিজেপিলৈ চাই আছে,” তেওঁ কয়। ২০১৪ চনৰ পিছত, বিজেপিয়ে লোকসকলক হতাশাৰ পৰা উলিয়াই আনিছিল আৰু আজি মানুহ আশাৰে ভৰি পৰিছে, প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয়। “দেশৰ জনসাধাৰণৰ এই আশা আৰু আকাংক্ষাই আমাৰ দায়িত্ব বৃদ্ধি কৰে।”
স্বাধীনতাৰ ৭৫ তম বৰ্ষত দেশখনে পৰৱৰ্তী ২৫ বছৰৰ বাবে লক্ষ্য নিৰ্ধাৰণ কৰি আছে বুলি উল্লেখ কৰি তেওঁ কয় যে বিজেপিয়ে পৰৱৰ্তী ২৫ বছৰৰ বাবে লক্ষ্য নিৰ্ধাৰণ কৰাৰ আৰু তেওঁলোকৰ বাবে নিৰন্তৰ ভাৱে কাম কৰাৰ সময় আহি আছে।
বিৰোধী দলসমূহৰ ওপৰত স্পষ্ট ভাৱে আক্ৰমণ কৰি মোডীয়ে কয় যে কিছুমান ৰাজনৈতিক দলে তেওঁলোকৰ স্বাৰ্থৰ বাবে বিহ সুমুৱাই দিবলৈ উত্তেজনাৰ সৰু সৰু ঘটনা বিলাক বিচাৰি থাকে।

Please follow and like us:
About Author

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial