মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্বৰ প্ৰশ্ন : ছোনিয়া, ৰাহুল গান্ধীৰ ক্ষেত্ৰতো যদি মোদীৰ দৰে একেই ঘটনা ঘটে, কং






প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ নিৰাপত্তা উলংঘনক লৈ সৃষ্টি হোৱা বিবাদৰ মাজতে শুকুৰবাৰে অৰ্থাৎ ৭ জানুৱাৰীত অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী মহন্ত বিশ্ব শৰ্মাই এক প্ৰশ্ন কৰে যে কংগ্ৰেছৰ অন্তৱৰ্তীকালীন সভাপতি ছোনিয়া গান্ধী আৰু দলৰ নেতা ৰাহুল গান্ধীৰ ক্ষেত্ৰতো যদি একেই ঘটে ? যদি ঘটে সেয়া তেওঁলোকৰ বাবে গ্ৰহণযোগ্য হ'বনে?


সংবাদ মাধ্যমক সম্বোধন কৰি মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয় যে কংগ্ৰেছ হাইকমাণ্ডে এই ঘটনাৰ পিছত পঞ্জাৱৰ মুখ্যমন্ত্ৰী চৰণজিৎ সিং চান্নীক বৰ্খাস্ত কৰিব লাগিছিল।


"তেওঁলোকে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ জীৱনক অসুৰক্ষিত কৰি একো নাপাব। কংগ্ৰেছে ৰাজনৈতিকভাৱে ক্ষতিগ্ৰস্ত হ'বলৈ গৈ আছে। আমাৰ এক গণতন্ত্ৰ আছে আৰু কংগ্ৰেছ হাইকমাণ্ডে এই ঘটনাৰ পিছত পঞ্জাৱৰ মুখ্যমন্ত্ৰী চৰণজিৎ সিং চান্নীক বৰ্খাস্ত কৰিব লাগিছিল"।


"যদি কাইলৈ ৰাহুল গান্ধী আৰু ছোনিয়া গান্ধী অসমলৈ আহে আৰু মই একেখন নাটক কৰোঁ তেন্তে সেয়া গ্ৰহণযোগ্য হ'বনে আৰু কংগ্ৰেছে মোক সমালোচনা নকৰিব নেকি ? গতিকে এতিয়া যদি বিজেপিৰ মুখ্যমন্ত্ৰী হিচাপে মই বিৰোধী তাত অভিনয় কৰিম আৰু তেওঁলোকক ঘণ্টা ধৰি ৰাজপথত ৰাখিম। এনেক্ষেত্ৰত একেজন লোকে মোক সমালোচনা কৰা আৰম্ভ কৰিব। মই ভাবো আমি দলীয় ৰাজনীতি নিৰ্বিশেষে আমাৰ ৰাজনীতিত বেয়া উদাহৰণ স্থাপন কৰা উচিত নহয়"- এনেদৰে মন্তব্য কৰে মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে।


তেওঁ লগতে কয়, "আজি মই আচৰিত হৈছো ৰাহুল গান্ধী আৰু ছোনিয়া গান্ধীৰ দুৰ্বলতা জানি। তেওঁলোকে প্ৰথমে পঞ্জাৱৰ মুখ্যমন্ত্ৰীক সমালোচনা বা বৰ্খাস্ত কৰা উচিত কিন্তু তেওঁলোকে সেইটো কৰা নাই।"


"বেছিভাগ সময়তে যেতিয়া ৰাহুল গান্ধী আৰু ছোনিয়া গান্ধী বিভিন্ন ৰাজ্যলৈ যায় তেতিয়াও তেওঁলোক নিজৰ নিৰাপত্তাৰ বাবে নিৰ্ভৰশীল হ'ব। মই নাজানো তেওঁলোকে কিয় এনে বিপদজনক খেল খেলি আছে। মই তেওঁলোকক সতৰ্কবাণী দিয়া নাই। যদি তেওঁলোক অসমলৈ আহে আমি সম্পূৰ্ণ নিৰাপত্তা নিশ্চিত কৰিম।"


মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে আৰু কয় যে কংগ্ৰেছে চান্নীক বৰ্খাস্ত কৰা উচিত আৰু পঞ্জাৱত যি ঘটিছিল তাৰ পৰা নিজকে আঁতৰাই ৰখা উচিত।


নিজকে আঁতৰাই নাৰাখি, তেওঁলোকে এই ধৰণৰ কাৰ্যকলাপক প্ৰতিষ্ঠানিক ৰূপ দিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে। যদি এনে ধৰণৰ বস্তুবোৰ প্ৰতিষ্ঠানিক ৰূপ দিয়া হয়, তেন্তে তেওঁলোকৰ ৰাজনীতি সমাপ্ত হ'ব, দেশত গণতন্ত্ৰ সমাপ্ত হ'ব।"


উল্লেখযোগ্য যে বুধবাৰে, পঞ্জাৱত পথ অৱৰোধৰ বাবে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ কনভয় 15-20 মিনিটৰ বাবে আবদ্ধ হৈ আছিল। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে পথেৰে ভ্ৰমণ কৰি ফিৰোজপুৰত তেওঁৰ অনুষ্ঠান বাতিল কৰিব লগা হৈছিল।


প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে তেওঁৰ ভ্ৰমণকালত নিৰাপত্তা ভংগৰ বাবে বুধবাৰে বাথিণ্ডা বিমানবন্দৰলৈ উভতি যাবলগীয়া হৈছিল। আৰু বিমানবন্দৰত ৰাজ্য চৰকাৰৰ বিষয়াসকলক কৈছিল, "আপনে চিএম কো থ্যাংকছ কেহনা, কি মে ভাটিণ্ডা বিমানবন্দৰ তক জিন্দা লৌত পায়া"।

0 views0 comments