প্লাষ্টিকমুক্ত পৃথিৱীৰ বাবে দুজন চাইকেল আৰোহীৰ অভিনৱ পদক্ষেপ




যি সময়ত ভাৰতীয় উপকূলসমূহে প্লাষ্টিক প্ৰদূষণৰ সৈতে যুঁজি আছে তেনেসময়তে মহাৰাষ্ট্ৰৰ দুজন চাইকেল আৰোহীয়ে একক ব্যৱহাৰৰ প্লাষ্টিকৰ কু-প্ৰভাৱ আৰু সামুদ্ৰিক জীৱনৰ ওপৰত ইয়াৰ প্ৰভাৱৰ ওপৰত আলোকপাত কৰিবৰ বাবে এক অভিযানত নামি পৰিছে। ৫৬ বছৰীয়া নৌ সেনাৰ অভিজ্ঞ মিলিন্দ তাম্বে আৰু ৪৯ বছৰীয়া শ্ৰীৰাম কোন্ধৱেকাৰে তেওঁলোকৰ ভাৰতীয় উপকূলীয় চাইকেল অভিযানৰ অংশ হিচাপে প্ৰায় ৬,১৭৯ কিলোমিটাৰ দূৰত্ব অতিক্ৰম কৰি ভাৰতীয় উপকূলীয় অঞ্চলত চাইকেল যাত্ৰা আৰম্ভ কৰিছে।


২০২১ বৰ্ষৰ ফেব্ৰুৱাৰীত মুম্বাইৰ পৰা তেওঁলোকৰ যাত্ৰাৰ প্ৰথম পৰ্যায় আৰম্ভ কৰিছিল। কিন্তু মহামাৰীৰ দ্বিতীয় ঢৌৰ বাবে গোৱাত যাত্ৰাটো বন্ধ কৰিব লগা হৈছিল।ইয়াৰ পিছতে কন্যাকুমাৰী, বিশাখাপত্তনম, কলকাতা আৰু গুজৰাটৰ মাজেৰে চাইকেল চলাই যাত্ৰাৰ বাকী তিনিখন ৰাজ্যত এই অভিযান সম্পূৰ্ণ কৰাৰ লক্ষ্যৰে ১৪ নৱেম্বৰত গোৱাৰ পৰা তেওঁলোকৰ অভিযান পুনৰ আৰম্ভ কৰে।


"সমুদ্ৰ তীৰৰ মাজেৰে যাত্ৰা কৰোঁতে, আমি আমাৰ উপকূলীয় অঞ্চলত প্লাষ্টিক প্ৰদূষণৰ পৰিমাণৰ সৈতে মুখামুখি হৈছিলো। সমুদ্ৰতীৰবোৰ বেছিভাগ একক ব্যৱহাৰৰ প্লাষ্টিকৰ দ্বাৰা প্ৰদূষিত হয়। নগৰ আৰু অৰ্ধ নগৰ অঞ্চলৰ চাৰিওফালৰ সমুদ্ৰ তীৰত প্ৰদূষণ অধিক বেয়া আছিল । আনহাতে গ্ৰাম্য উপকূলত একক ব্যৱহাৰৰ প্লাষ্টিকৰ পৰিমাণ নগণ্য আছিল," এই সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে বিশাখাপত্তনমত এক বাৰ্তালাপৰ সময়ত মিলিন্দে এনেদৰে কয়।


"আমি আমাৰ ভ্ৰমণৰ সময়ত উৎপন্ন হোৱা সৰু প্লাষ্টিকক কঢ়িয়াই আনিছো যেতিয়ালৈকে আমি এটা নিৰ্ধাৰিত ৰিচাইক্লিং সুবিধা বিচাৰি নাপাওঁ। আজিও মোৰ বেগটোত ব্যৱহৃত বিস্কুটৰ ৰেপাৰ আৰু এনেধৰণৰ সামগ্ৰী আছে, যিবোৰ মই দায়িত্বশীলভাৱে নিষ্কাশন নকৰালৈকে মোৰ লগত লৈ যাম," মিলিন্দে কয়। "আমি একক ব্যৱহাৰৰ প্লাষ্টিকৰ দায়িত্বহীন নিষ্কাশনৰ বিৰুদ্ধে চাইকেল যাত্ৰা আৰম্ভ কৰিছো আৰু আমি যাৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰোঁ তেওঁলোকক এইটোৱেই কওঁ," শ্ৰীৰামেও কয় এনেদৰে। উল্লেখযোগ্য যে ফিট ইণ্ডিয়া আন্দোলনৰ অধীনত যুৱ পৰিক্ৰমা আৰু ক্ৰীড়া মন্ত্ৰালয়ে চাইকেল চালকসকলৰ অভিযানক আনুষ্ঠানিকভাৱে স্বীকৃতি দিছে।


দুয়োগৰাকীয়ে ফুজি ট্যুৰিং আৰু মাৰিন ফ'ৰ কৰ্ণাৰ বাইকৰ সৈতে চাইকেল চলাই আছে। "এই চক্ৰবোৰ চাইকেল ভ্ৰমণৰ বাবে তৈয়াৰ কৰা হয় আৰু ট্যুৰিং ছেটআপৰ গধুৰ বোজা কঢ়িয়াবলৈ সক্ষম। লগতে ফ্ৰেম জ্যামিতিয়ে চাইকেলত পেনিয়াৰ আৰু ফ্ৰেম বেগ সংলগ্ন কৰাটো সহজ কৰি তোলে," মিলিন্দে জানিবলৈ দিয়ে এনেদৰে। মিলিন্দে জানিবলৈ দিয়া অনুসৰি তেওঁলোকে অভিযানৰ সময়ত উচ্চ প্ৰ'টিন আৰু কাৰ্ব'হাইড্ৰেট আহাৰ অনুসৰণ কৰি আছে। দুয়োজনৰ ফিটনেছ প্ৰস্তুতিৰ যত্ন তেওঁলোকৰ ফিটনেছ পৃষ্ঠপোষক ফিটৰে লৈছিল।মিলিন্দে কয় যে, "তেওঁলোকে আমাৰ শৰীৰৰ গাঁথনি আৰু খাদ্যাভ্যাস বিশ্লেষণ কৰিছিল আৰু আমাক ছয় মাহৰ শক্তি প্ৰশিক্ষণ আৰু সহনশীলতা নিৰ্মাণৰ ব্যায়াম দিছিল। তেওঁলোকে অনুকূলিত আহাৰ পৰিকল্পনাও কৰিছিল। এই অভিযানত ই আমাক যথেষ্ট সহায় কৰিছে"।


চাইকেল আৰোহীসকল বিশাখাপত্তনমলৈ যোৱাৰ পূৰ্বে ৫০ দিন ৰ'ডত আছিল। "আমি বাটত বহুতো ভাল মানুহ বিচাৰি পাইছিলো। মানুহে আমাক সহায় কৰিবলৈ অধিক উদাৰ আৰু ইচ্ছুক আছিল, সেয়া বাসস্থান বিচাৰি উলিওৱা, বা নিৰ্দেশনা বা কেৱল সাধাৰণ পৰামৰ্শই নহওক কিয় ," শ্ৰীৰামে কয়। "চাইকেল আৰোহীসকলে পথৰ কাষৰ সৰু দোকানত আহাৰ গ্ৰহণ কৰিছিল। মালিকসকলে আমাৰ সৈতে কথা পাতি আৰু আমাৰ ভ্ৰমণৰ উদ্দেশ্য জানিছিল আৰু আহাৰ গ্ৰহণ কৰাৰ পইচা ল'বলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল।"


অভিযানটোৰ আটাইতকৈ কঠিন অংশবোৰৰ বিষয়ে উল্লেখ কৰি মিলিন্দে এইদৰে কয়, "কন্যাকুমাৰীৰ পৰা দক্ষিণ উপকূল আটাইতকৈ প্ৰত্যাহ্বানজনক আছিল। এইটো ভূখণ্ডৰ বাবে নহয়, কিন্তু আৰ্দ্ৰ জলবায়ুৰ বাবে যি অত্যন্ত শক্তি ৰক্ষা কৰিছিল। দীৰ্ঘ দূৰত্বৰ চাইকেল চলোৱাৰ সময়ত শাৰীৰিকভাৱে সুস্থ আৰু মানসিকভাৱে শক্তিশালী হোৱাটো সমান গুৰুত্বপূৰ্ণ। দৃঢ়তা হৈছে সকলোতকৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ"। চাইকেলৰ সন্দৰ্ভত মিলিন্দে কয় যে, "আপুনি অতিক্ৰম কৰিব বিচৰা ভূখণ্ডৰ বাবে চাইকেলবোৰ উপযুক্ত হ'ব লাগিব। আমি আমাৰ লাগেজত এক নূন্যতম পদ্ধতি গ্ৰহণ কৰিছো আৰু কাপোৰ আৰু অন্যান্য আনুষঙ্গিক সামগ্ৰীৰ ক্ষেত্ৰত খুব কম কঢ়িয়াই আনিছো"।

3 views0 comments