লুধিয়ানা ডিচিৰ কাৰ্যালয়ৰ ওচৰত "খলিস্তানী শ্ল'গান" BJP কৰ্মীৰ: সত্য কি ?






৮ জানুৱাৰীত ইংৰাজী ডেইলী ইণ্ডিয়ান এক্সপ্ৰেছত এটা প্ৰতিবেদন

প্ৰকাশ হৈছিল যাৰ শিৰোনাম আছিল 'লুধিয়ানা ডিচিৰ কাৰ্যালয়ৰ ওচৰত বিজেপি কৰ্মীসকলে উত্থাপন কৰা খলিস্তানী শ্লোগান'। প্ৰথমতে এই শিৰোনামটোৱে স্পষ্টকৈ কৈছিল যে ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ (বিজেপি) কৰ্মীসকলে খালিস্তানৰ পক্ষত শ্ল'গান দিছিল। অৱশ্যে, বাস্তৱতা IE-য়ে ব্যৱহাৰ কৰা ক্লিক বাইট শিৰোনামৰ পৰা বহু দূৰত।


বিজেপিয়ে উত্থাপন কৰা খালিস্তান বিৰোধী শ্ল'গান

প্ৰতিবেদনখনৰ আৰম্ভণিতে IE য়ে কয় যে লুধিয়ানা বিজেপি কৰ্মীসকলে তেওঁলোকৰ সমৰ্থকৰ সৈতে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ ফিৰোজপুৰ ভ্ৰমণৰ সময়ত নিৰাপত্তা উলংঘন সন্দৰ্ভত এখন স্মাৰকপত্ৰ দাখিল কৰিবলৈ জিলা উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ত উপস্থিত হৈছিল। প্ৰতিবেদন অনুসৰি সেই সময়ত 'খলিস্তানী শ্ল'গান দিয়া হৈছিল'।


IE ৰ নিজা প্ৰতিবেদনত বিজেপি কৰ্মীসকলে উত্থাপন কৰা শ্লোগানবোৰ আছিল 'খলিস্তানিয়া দা য়াৰ চান্নী মুৰ্দাবাদ' (খলিস্তানিৰ বন্ধু, চান্নী মুৰ্দাবাদ), আৰু 'আটৱাদিয়ান নু পানাহ ডেন ৱালা চান্নী মুৰ্দাবাদ' (যি সন্ত্ৰাসবাদীক আতিথ্য দিয়ে, চান্নী মুৰ্দাবাদ)।


IE-য়ে বিজেপিৰ জিলা সভাপতি পুষ্পিন্দৰ সিংঘলৰ উদ্ধৃতি দি কয় যে যেতিয়া বিজেপিৰ কৰ্মীসকলে বাছৰ জৰিয়তে ৰেলীলৈ গৈ আছিল, তেওঁলোকক একাধিকবাৰ ৰখাই দিয়া হৈছিল। "ইয়াৰে কিছুমান ষ্টপত প্ৰতিবাদকাৰীসকলে 'খলিস্তান জিন্দাবাদ'ৰ শ্ল'গান দি আছিল আৰু প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ পোষ্টাৰ ছিঙি থকা দেখা গৈছিল।


এই প্ৰতিবাদকাৰীসকল বেছিভাগ যুৱক আছিল, আৰু আমি নাজানো তেওঁলোকে কাৰ প্ৰভাৱত এই শ্ল'গানবোৰ উত্থাপন কৰিছিল। সকলো ঠাইতে আৰক্ষী আছিল। তথাপিও শ্ল'গান দিয়াৰ সময়ত আৰক্ষীয়ে একো কৰা নাছিল। তেওঁলোকে কেৱল মূক দৰ্শক হিচাপে চাই আছিল।


আৰক্ষীয়ে পঞ্জাৱ চৰকাৰৰ নিৰ্দেশনাত কাম কৰি আছিল। সেয়েহে সেই শ্ল'গানবোৰক গৰিহণা দিবলৈকে এই শ্ল'গান দিয়া হৈছিল। এই শ্ল'গানত মুখ্যমন্ত্ৰীক খালিস্তানীসকলৰ বন্ধু আৰু সন্ত্ৰাসবাদীৰ আয়োজক হিচাপে কাম কৰা ব্যক্তি হিচাপেও উল্লেখ কৰা হৈছে।"

5 views0 comments