ব্যক্তিগত ক্ৰিপ্টোকাৰেন্সী নিষিদ্ধ কৰাৰ সলনি নিয়ন্ত্ৰণৰ পৰামৰ্শ কেন্দ্ৰৰ




ব্যক্তিগত ক্ৰিপ্টোকাৰেন্সী নিষিদ্ধ কৰাৰ সলনি নিয়ন্ত্ৰণৰ পৰামৰ্শ দিছে কেন্দ্ৰই । প্ৰস্তাৱিত ক্ৰিপ্টোকাৰেন্সী বিধেয়কৰ ওপৰত চৰকাৰে প্ৰচাৰ কৰা কেবিনেটৰ এটা বিবৃতিত ব্যক্তিগত ক্ৰিপ্টোকাৰেন্সী নিষিদ্ধ কৰাৰ সলনি নিয়ন্ত্ৰণৰ পৰামৰ্শ দিছে। বিবৃতিত জানিবলৈ দিয়া অনুসৰি ভাৰতত ক্ৰিপ্টোক আইনী মুদ্ৰা হিচাপে স্বীকৃতি দিয়া নহ'ব।ক্ৰিপ্টো এছেটবোৰ ক্ৰিপ্টো এক্সচেঞ্জ প্লেটফৰ্মৰ সৈতে মোকাবিলা কৰা হ'ব যাক চিকিউৰিটিজ এণ্ড এক্সচেঞ্জ ব'ৰ্ড অফ ইণ্ডিয়াৰ দ্বাৰা নিয়ন্ত্ৰণ কৰা হ'ব। ক্ৰিপ্টোএছেট থকা সকলৰ বাবে ইয়াক ঘোষণা কৰিবলৈ আৰু ক্ৰিপ্টো এক্সচেঞ্জ প্লেটফৰ্মৰ অধীনলৈ অনাৰ বাবে এক কাট-অফ তাৰিখ নিৰ্ধাৰণ কৰা হ'ব । এইয়া নিৰ্ধাৰণ কৰিব বজাৰ নিয়ন্ত্ৰকে। উল্লেখযোগ্য যে ভাৰতীয় ৰিজাৰ্ভ বেঙ্কৰ দ্বাৰা প্ৰস্তাৱিত ভাৰ্চুৱেল মুদ্ৰাক নতুন ক্ৰিপ্টো বিলৰ সৈতে একত্ৰিত কৰা হোৱা নাই। অৱশ্যে, কেন্দ্ৰীয় বেঙ্কে ক্ৰিপ্টোকাৰেন্সী সম্পৰ্কীয় সমস্যাবোৰ নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব।

বিনিময় ব্যৱস্থা উলংঘা কৰা সকলোকে ডেৰ বছৰলৈকে অপৰাধমূলক কাৰাদণ্ড বিহা হ'ব। নিয়ন্ত্ৰকৰ দ্বাৰা ৫ কোটিৰ পৰা ২০ কোটি পৰ্যন্ত জৰিমনাও আৰোপ কৰা হ'ব পাৰে।সন্ত্ৰাসসম্পৰ্কীয় কাৰ্যকলাপৰ বাবে এই সম্পদবোৰ ব্যৱহাৰ কৰা লোকসকলৰ বাবে প্ৰতিৰোধক হিচাপে, মানি লণ্ডাৰিং প্ৰতিৰোধ আইনৰ (পিএমএলএ) ব্যৱস্থাবোৰ উপযুক্ত সংশোধনৰ সৈতে প্ৰযোজ্য হ'ব।

2 views0 comments