মন্দিৰত লাউডস্পীকাৰ বিতৰণ কৰা BJP নেতাৰ ওপৰত ভয়ংকৰ আক্ৰমণ : সকলো হিন্দুক একত্ৰিত হ'বলৈ আহ্বান







মহাৰাষ্ট্ৰৰ বিজেপি নেতা মোহিত কম্বোজক কলানগৰ জংচনৰ ওচৰত কৰা হৈছে আক্ৰমণ । কোনে আক্ৰমণটো সংঘটিত কৰিছে সেয়া এতিয়াও স্পষ্ট হোৱা নাই। এই সন্দৰ্ভত মোহিত কম্বোজৰ মন্তব্য যে "কালানগৰ জংচনত মোৰ গাড়ীখন জনতাৰ দ্বাৰা আক্ৰমণ কৰা হৈছিল, আমি পলাই যাবলৈ সক্ষম হৈছিলো। তেওঁ কৈছিল যে মহাৰাষ্ট্ৰৰ চৰকাৰখন বংগতকৈ বেয়া বুলি প্ৰমাণিত হৈছে। নৱাব মালিকৰ দৰে দুৰ্নীতিগ্ৰস্ত মন্ত্ৰীসকলক উন্মোচন কৰা বিৰোধী নেতাসকলক ৰাজ্য চৰকাৰে আক্ৰমণ কৰিছে। মই ইয়াক গৰিহণা দিছো। '


বিজেপি নেতা মোহিত কম্বোজে ছাণ্টাক্ৰুজ আৰক্ষী থানাত এই সন্দৰ্ভত লিখিত অভিযোগ দাখিল কৰিছে। ইয়াত তেওঁ গণপিটুনিৰ অভিযোগ উত্থাপন কৰে আৰু কয় যে মাতোশ্ৰী কলা নগৰৰ বাহিৰত উপস্থিত শিৱ সৈনিকসকলৰ এটা দলে তেওঁক বলপূৰ্বক গাড়ীৰ পৰা উলিয়াই আনি হত্যাৰ চেষ্টা কৰিছিল।কালা নগৰ সংকেতত স্থাপন কৰা CCTV ৰ ফুটেজবোৰ পৰীক্ষা কৰিব পাৰি, য'ত ঘটনাটোৰ সম্পূৰ্ণ ছবি আছে। মোহিতে দাবী কৰিছে যে মুম্বাই আৰক্ষীয়ে আক্ৰমণটোৰ ৰাজনৈতিক মাষ্টাৰমাইণ্ড কোন সেয়া তদন্ত কৰা উচিত। অভিযুক্তজনৰ বিৰুদ্ধে ৩,০৭,১৪৯,৫০৬(২)আইপিচি ৩৪ ৰ অধীনত এখন এজাহাৰ পঞ্জীয়ন কৰিব লাগে আৰু তেওঁলোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিব লাগে।উল্লেখযোগ্য যে মোহিত কম্বোজে অলপতে মন্দিৰ আৰু ট্ৰাষ্টসমূহত বিনামূলীয়াকৈ লাউডস্পীকাৰ বিতৰণ কৰিছিল আৰু তেওঁলোকক হনুমান চলচা বজাবলৈ আহ্বান জনাইছিল। ১৪ এপ্ৰিলত মোহিত কম্বোজে ঘোষণা কৰিছিল যে সমগ্ৰ দেশৰ মন্দিৰবোৰত বিনামূলীয়া লাউডস্পীকাৰ স্থাপন কৰা হ'ব। তেওঁ কৈছে যে এই বিনামূলীয়া লাউডস্পীকাৰবোৰ মন্দিৰত স্থাপন কৰিব লাগে, প্ৰতিদিনে দেৱ-দেৱীৰ ভজন আৰু কীৰ্তন বজাব লাগে আৰু হনুমান চলিচা পাঠ কৰিব লাগে।


মোহিত কম্বোজে এই সন্দৰ্ভত সমগ্ৰ দেশৰ মন্দিৰ ন্যাসলৈ লিখিছিল। তেওঁৰ হৈ লিখা পত্ৰখনত বিদেশীৰ আক্ৰমণৰ কথা উল্লেখ কৰি অতীত, ভৱিষ্যতৰ বিষয়ে সচেতন হোৱাৰ আহ্বান জনোৱা হৈছিল। মোহিত কম্বোজে হিন্দুসকলক জাতিগত অনুভূতিৰ উৰ্ধত উঠি একত্ৰিত হ'বলৈ আহ্বান জনাইছিল। উল্লেখ কৰিব লাগিব যে কম্বোজে বিজেপিত কেইবাটাও গুৰুত্বপূৰ্ণ পদত অধিষ্ঠিত হৈছে। কম্বোজ হৈছে বিজেপিৰ মুম্বাই গোটৰ সাধাৰণ সম্পাদক, যাৰ বিৰুদ্ধে CBI ৰ অৰ্থনৈতিক অপৰাধ শাখাই তদন্ত কৰি আছে। কম্বোজ ২০১৬ ৰ পৰা ২০১৯ ৰ ভিতৰত ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিৰ মুম্বাই যুৱ শাখাৰ সভাপতিও আছিল। আগষ্ট ২০১৯-ত, তেওঁ মুম্বাই বিজেপিৰ সাধাৰণ সম্পাদক হিচাপে নিযুক্ত হয়।

9 views0 comments