১৬% হ্ৰাস হ'ব পাৰে ভাৰতৰ খাদ্য উৎপাদন : ২৩% বৃদ্ধি হ'ব পাৰে ভোকাতুৰ লোকৰ সংখ্যা






জলবায়ু পৰিৱৰ্তন আৰু খাদ্য প্ৰণালী সম্পৰ্কে আন্তৰ্জাতিক খাদ্য নীতি গৱেষণা প্ৰতিষ্ঠানৰ এক প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে যে ভাৰতৰ খাদ্য উৎপাদন ১৬% হ্ৰাস হ'ব পাৰে আৰু জলবায়ু পৰিৱৰ্তনৰ ফলত ২০৩০ চনলৈ ভোকাতুৰ লোকৰ সংখ্যা ২৩% বৃদ্ধি হ'ব পাৰে।


এই গণনাবোৰ হৈছে এক আৰ্হিৰ অংশ যাক সামগ্ৰিক খাদ্য উৎপাদন, খাদ্য ব্যৱহাৰ (প্ৰতিদিনে জনমূৰি ম্যাদ), মুখ্য খাদ্য সামগ্ৰী গোটবোৰৰ মুঠ বাণিজ্য, আৰু ভোকত থকাৰ বিপদাশংকাৰ ওপৰত জলবায়ু পৰিৱৰ্তনৰ প্ৰভাৱ মূল্যাঙ্কন কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হৈছিল। প্ৰভাৱটো যাক আৰ্হি বুলি কোৱা হয়,ই ৰাষ্ট্ৰীয় আৰু আন্তৰ্জাতিক কৃষি বজাৰ অনুকৰণ কৰে। ইয়াক আন্তৰ্জাতিক কৃষি গৱেষণা কেন্দ্ৰৰ কনচৰ্টিয়ামৰ বিজ্ঞানীসকলৰ পৰা পোৱা তথ্য আৰু অন্যান্য মুখ্য গোলকীয় অৰ্থনৈতিক মডেলিং প্ৰচেষ্টাৰ সৈতে বিকশিত কৰা হৈছে।


২০৩০ চনত ভোকৰ পৰা বিপদাশংকাত থকা ভাৰতীয়ৰ সংখ্যা ৭৩.৯ নিযুত হ'ব বুলি আশংকা কৰা হৈছে আৰু যদি জলবায়ু পৰিৱৰ্তনৰ প্ৰভাৱ বিবেচনা কৰা হয়, ই ৯০.৬ নিযুতলৈ বৃদ্ধি হ'ব। সামগ্ৰিক খাদ্য উৎপাদন সূচক একে পৰিস্থিতিত ১.৬ ৰ পৰা ১.৫ লৈ হ্ৰাস হ'ব।


এক ইতিবাচক লক্ষ্যত, জলবায়ু পৰিৱৰ্তনে ভাৰতীয়সকলৰ গড় কেলৰি ব্যৱহাৰ প্ৰভাৱিত নকৰে আৰু জলবায়ু পৰিৱৰ্তনৰ পৰিস্থিতিত ই ২০৩০ চনৰ ভিতৰত প্ৰতিজন ব্যক্তিৰ বাবে প্ৰতিদিনে ২,৬০০ kcal হাৰত প্ৰায় একে থাকিব বুলি অনুমান কৰা হৈছে।


বেচলাইন গণনাই সূচায় যে জলবায়ু পৰিৱৰ্তনৰ ক্ষেত্ৰত ২০১০ ৰ স্তৰত ২০৫০ চনলৈ বিশ্বব্যাপী খাদ্য উৎপাদন প্ৰায় ৬০% বৃদ্ধি হ'ব। জনসংখ্যা আৰু উপাৰ্জনৰ আনুমানিক বৃদ্ধিৰ ফলত উন্নয়নশীল দেশবোৰত, বিশেষকৈ আফ্ৰিকাত উন্নত দেশবোৰতকৈ উৎপাদন আৰু চাহিদা অধিক দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি হ'ব বুলি অনুমান কৰা হৈছে।


অৱশ্যে, কোভিড-19 আৰু অন্যান্য বৰ্তমানৰ ভূ-ৰাজনৈতিক কাৰকৰ দীৰ্ঘম্যাদী প্ৰভাৱবোৰ এতিয়াও এই গণনাবোৰত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হোৱা নাই। আহাৰবোৰ উচ্চ মূল্যৰ খাদ্যৰ দিশত আগবাঢ়িছে, যাৰ ভিতৰত আছে উচ্চ উপাৰ্জনৰ দেশৰ বাহিৰত অধিক ফল আৰু পাচলি, সংসাধিত খাদ্য আৰু পশু-উৎসৰ খাদ্য। দক্ষিণ এছিয়া আৰু পশ্চিম আৰু মধ্য আফ্ৰিকাত, মাংস উৎপাদন ২০৩০ চনৰ ভিতৰত দুগুণ আৰু ২০৫০ চনলৈ তিনিগুণ হ'ব বুলি অনুমান কৰা হৈছে। এই বৃদ্ধি স্বত্বেও, উন্নয়নশীল দেশবোৰত জনমূৰি ব্যৱহাৰৰ স্তৰ উন্নত দেশবোৰতকৈ আধাতকৈও কম থাকিব। সংসাধিত খাদ্যৰ চাহিদা তেল শস্যৰ বৰ্ধিত উৎপাদনত প্ৰতিফলিত হয়: ২০৫০ চনৰ ভিতৰত দক্ষিণ-পূব এছিয়া আৰু পশ্চিম আৰু মধ্য আফ্ৰিকাত উৎপাদন দুগুণতকৈও অধিক হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। বেছিভাগ অঞ্চলত (মধ্য আৰু পশ্চিম এছিয়া আৰু উত্তৰ আফ্ৰিকা) ফল আৰু পাচলিৰ উৎপাদন দুগুণতকৈও অধিক হ'ব বুলি অনুমান কৰা হৈছে; পূব আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকা; আৰু পশ্চিম আৰু মধ্য আফ্ৰিকা) ২০৫০ চনৰ ভিতৰত। একে বছৰলৈ, বিশ্বব্যাপী গড় আহাৰ শক্তি ব্যৱহাৰ বিশ্বব্যাপী প্ৰায় ১০% বৃদ্ধি হৈ প্ৰতিজন ব্যক্তিৰ বাবে প্ৰতিদিনে ৩,০০০ kcal তকৈ অধিক হ'ব বুলি অনুমান কৰা হৈছে।


অৱশ্যে, খাদ্যৰ প্ৰৱেশাধিকাৰৰ আঞ্চলিক পাৰ্থক্যৰ অৰ্থ হৈছে যে প্ৰায় ৫০০ নিযুত লোক ভোকত থকাৰ আশংকা আছে। প্ৰতিবেদনত কোৱা হৈছে যে বিশ্বব্যাপী, জলবায়ু পৰিৱৰ্তনৰ ফলত প্ৰায় ৭০ নিযুত অধিক লোক ক্ষুধাৰ দ্বাৰা বিপদাপন্ন হ'ব, যাৰ ভিতৰত আছে পূৱ আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকাত ২৮ নিযুতৰো অধিক লোক।


২১০০ চনৰ ভিতৰত সমগ্ৰ ভাৰতত গড় তাপমাত্ৰা ২.৪ ডিগ্ৰী চেলচিয়াছৰ পৰা ৪.৪ ডিগ্ৰী চেলচিয়াছৰ মাজত বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। একেদৰে, ভাৰতত গ্ৰীষ্মকালীন তাপ তৰংগ ২১০০ লৈ আৰু পাকিস্তানত প্ৰতি দশকত ০.৭১ দিন হাৰত তিনিগুণ হ'ব বুলি অনুমান কৰা হৈছে।

4 views0 comments