"অসমৰ বহুতো ব্যক্তিগত মাদ্ৰাছাত দেশবিৰোধী কাৰ্যকলাপ চলি আছে"-ৰাজ্যিক BJP





অসমৰ ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টিয়ে অভিযোগ কৰিছে যে ৰাজ্যখনৰ বহুতো ব্যক্তিগত মাদ্ৰাছাত দেশ বিৰোধী কাৰ্যকলাপ চলি আছে আৰু প্ৰশাসনক চৰকাৰী মাদ্ৰাছাৰ আৰ্হিত সেই ব্যক্তিগত মাদ্ৰাছাসমূহত শিক্ষা প্ৰদান কৰা হ'লে তীক্ষ্ণ নজৰ ৰাখিবলৈ আহ্বান জনায়। বিজেপিৰ মুখপাত্ৰ ৰঞ্জীত কুমাৰ দাস আৰু মমিনুল আৱালে এখন সংবাদমেলৰ জৰিয়তে এই অভিযোগ উত্থাপন কৰে। সংবাদমেলখনত কয় যে চৰ-চাপৰি অঞ্চলত অৱস্থিত মাদ্ৰাছাসমূহত এক বহল নেটৱৰ্ক আৱৰি থকা স্লিপাৰ চেলৰ ৰূপত এটা ইছলামিক সন্ত্ৰাসবাদী সংগঠন 'আল-কায়দা ইন ইণ্ডিয়ান কোপেণ্ডেচন' (একিউআইএছ) গঢ়লৈ উঠিছে আৰু যোৱা কেইবছৰমানত এই প্ৰক্ৰিয়াটোৱে এক গতি লাভ কৰিছে।


শেহতীয়াকৈ অসম আৰক্ষীয়ে বৰপেটা জিলাৰ চাকলিয়াপাৰা মাদ্ৰাছাৰ পৰা পাঁচজন যুৱকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ কথা উল্লেখ কৰি মুখপাত্ৰসকলে কয়, "ইয়াৰ ফলত ৰাজ্যখনৰ চৰ-চাপৰি অঞ্চলৰ বেছিভাগ মাদ্ৰাছাত উগ্ৰপন্থী সংগঠনটোৰ বিস্তৃত নেটৱৰ্ক উন্মোচিত হৈছে।""বহুতো ব্যক্তিগত মাদ্ৰাছাত সাম্প্ৰতিক সময়ত দেশ বিৰোধী কাৰ্যকলাপ চলি আছে আৰু তেওঁলোকে প্ৰশাসনক চৰকাৰী মাদ্ৰাছাসমূহৰ আৰ্হিত সেই ব্যক্তিগত মাদ্ৰাছাসমূহত শিক্ষা প্ৰদান কৰা হৈছে নে নাই তাৰ ওপৰত তীক্ষ্ণ নজৰ ৰাখিবলৈ আহ্বান জনাইছে। এইটো অতি আচৰিত যে ৰাজ্যখনৰ এই ব্যক্তিগত মাদ্ৰাছাসমূহত, বেছিভাগ শিক্ষাৰ্থীয়ে মহাপুৰুষ শংকৰদেৱ মাধৱদেৱ আৰু লাচিত বৰফুকনৰ বিষয়ে অৱগত নহয়," তেওঁলোকে এনেদৰে কয়।


বিৰোধী কংগ্ৰেছ, অল ইণ্ডিয়া ইউনাইটেড ডেম'ক্ৰেটিক ফ্ৰণ্ট আৰু আমছুক আক্ৰমণ কৰি তেওঁলোকে কয় যে "তেওঁলোকে সংখ্যালঘুসকলক সন্তুষ্ট কৰি আহিছে আৰু কেতিয়াও "উগ্ৰপন্থী নেটৱৰ্ক"ৰ বিৰুদ্ধে মাত মাতি পোৱা নাই। সংখ্যালঘুসকলক সন্তুষ্ট কৰি অহা এই ৰাজনৈতিক দলবোৰে কোনো পদক্ষেপ লোৱা নাই।"দলৰ প্ৰবক্তাসকলে অভিযোগ কৰিছিল যে কংগ্ৰেছ, AIUDF আৰু আমছুয়ে সদায় "ইছলামী উগ্ৰপন্থী সংগঠন"ৰ সৈতে একেলগে কাম কৰি আহিছে।


মুখপাত্ৰ ৰঞ্জীত কুমাৰ দাসে আৰু কয় যে বিশ্বজুৰি ইছলামিক উগ্ৰবাদ বিয়পাবলৈ হাক্কানি নেটৱৰ্কে যিধৰণে কাম কৰি আছে, তেনেদৰে AQIS য়ে ম্যানমাৰ আৰু নেপালৰ সৈতে অসম, পশ্চিম বংগ, বিহাৰ, ঝাৰখণ্ড, উৰিষ্যা আৰু অন্যান্য ৰাজ্যত স্লিপাৰ চেল স্থাপনৰ বাবে মাদ্ৰাছা ব্যৱহাৰ কৰি দৃঢ়তাৰে কাম কৰি আছে। বৰপেটাৰ চাকলিয়াপাৰা মাদ্ৰাছাত সংঘটিত ঘটনাটো ইয়াৰ এক উৎকৃষ্ট উদাহৰণ"।

5 views0 comments