জনপ্ৰিয় কমেডিয়ান কপিল শৰ্মাক বয়কটৰ দাবীৰে তোলপাৰ টুইটাৰ : কিন্তু কিয় ?






কপিল শৰ্মা পুনৰ এবাৰ টুইটাৰত শিৰোনাম দখল কৰিছে। এইবাৰ এই ট্ৰেণ্ড পিছে তেওঁৰ আহিবলগীয়া কৌতুকৰ হাস্যকৰ ধাৰাৰ বাবে নহয় , দ্য কপিল শৰ্মা শ্ব'ৰ সৈতে সম্পৰ্কিত এক বিশেষ বিতৰ্কৰ বাবে হে। এই শেহতীয়া বিতৰ্কৰ ফলত কৌতুক অভিনেতাজনক টুইটাৰত কটাক্ষ আৰু ট্ৰ'ল কৰা হৈছে।


The Kashmir fils চলচ্চিত্ৰখনৰ নিৰ্মাতা বিবেক অগ্নিহোত্ৰীক অলপতে এজন অনুৰাগীয়ে তেওঁৰ আহিবলগীয়া চলচ্চিত্ৰখনৰ প্ৰচাৰৰ বাবে অনুৰোধ কৰিছিল য'ত কাশ্মীৰ বিদ্ৰোহৰ বাবে ১৯৯০ ৰ দশকত কাশ্মীৰী হিন্দুসকলৰ প্ৰস্থানৰ বিষয়ে কোৱা হৈছিল। ইয়াৰ সঁহাৰি দি তেওঁ কপিললৈ এটা টুইট কৰে আৰু কয় যে তেওঁ অনুষ্ঠানটোত ছবিখনৰ প্ৰচাৰ কৰিব পাৰিব নে নাই সিদ্ধান্ত ল'বলৈ তেওঁ কোনো নহয়।


তেওঁৰ টুইটটোত লিখা আছিল, "@KapilSharmaK9 অনুষ্ঠানত কাক আমন্ত্ৰণ জনোৱা উচিত এই সন্দৰ্ভত মই সিদ্ধান্ত নলওঁ। এইটো কপিল শৰ্মা আৰু তেওঁৰ প্ৰযোজকৰ পছন্দ যাক তেওঁ নিমন্ত্ৰণ কৰিব বিচাৰে।


পূৰ্বৰ আন এটা টুইটত, বিবেক অগ্নিহোত্ৰীয়ে দাবী কৰিছিল যে অনুষ্ঠানটোৱে তেওঁৰ চলচ্চিত্ৰখনৰ প্ৰচাৰ কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল কিয়নো এই চলচ্চিত্ৰখন খনত কোনো 'বিশেষ তাৰকা' নাই। "তেওঁলোকে আমাক তেওঁলোকৰ অনুষ্ঠানত মাতিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল ।

চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাতাৰ এনে দাবীবোৰে কাশ্মীৰী পণ্ডিত ৰ কষ্ট ক অনুভৱ কৰিব পৰা সকলক মানসিক ভাৱে যথেষ্ট কষ্ট দিছিল আৰু এতিয়া টুইটাৰত'কপিল শৰ্মাৰ বৰ্জনৰ দাবী' ৰে ট্ৰেণ্ড ও আৰম্ভ হৈছে । কৌতুক অভিনেতাজনক সামাজিক মাধ্যমত ইণ্টাৰনেট ব্যৱহাৰকাৰীসকলে যথেষ্ট সমালোচনা কৰিছে। তদুপৰি, টুইটাৰত অপ্ৰতিৰোধ্য ট্ৰলিংয়ে কপিল শৰ্মাক প্লেটফৰ্মতো ট্ৰেণ্ড কৰি তুলিছে।


বিবেকৰ দাবীৰ প্ৰতিক্ৰিয়া স্বৰূপে এজন টুইটাৰ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে কপিলক টেগ কৰি লিখিছিল, "কপিল শৰ্মা বলীউডৰ চাৰ্কাছ মাষ্টাৰ। তেওঁ ৰাষ্ট্ৰীয় বিষয়ত গম্ভীৰ নহয়। তেওঁ ধন উপাৰ্জনৰ বাবে অনুষ্ঠানটোত দৰিদ্ৰ লোকসকলক গালি-গালাজ আৰু অপমান হে কৰে। কোনো সভ্য সমাজে তেওঁৰ সম্মোহনক অনুমতি নিদিব। তেওঁ গণহত্যাৰ বেদনা বুজিব নোৱাৰে। জয় হিন্দ।"


আন এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে লিখিছিল, "বয়কট কপিল শৰ্মা শ্ব'। মই আগতেও কৈছো । এই অনুষ্ঠানটোৰ মূল্য একো নাই।"


অৱশ্যে এইয়া প্ৰথম বাৰৰ বাবে নহয় যে কপিল শৰ্মা আৰু তেওঁৰ অনুষ্ঠানটো এটা ডাঙৰ বিতৰ্কত আৱদ্ধ হৈছে। কিছু সময় পূৰ্বেও অক্ষয় কুমাৰৰ সৈতে এটা লিক হোৱা কেইবাটাও ভিডিঅ'ৰ বাবে কৌতুক অভিনেতাজন সমস্যাত পৰিছিল, যাৰ ফলত তেওঁৰ আৰু বলীউড অভিনেতাৰ মাজত বিভেদৰ উৰা বাতৰি ওলাইছিল। পৰৱৰ্তী পৰ্যায়ত কপিল শৰ্মাই ইয়াৰ ওপৰত স্পষ্টীকৰণ দিয়ে।

17 views0 comments