মহিলাসকলক সুৰক্ষা দিবৰ বাবে সাজু ফেচবুক আৰু ইনষ্টাগ্ৰাম: অসমীয়া ভাষাত উপলব্ধ হ'ব বিশেষ সুবিধা




মেটা প্লেটফৰ্ম ফেচবুক আৰু ইনষ্টাগ্ৰামে মহিলাসকলক প্ৰদান কৰিব সুৰক্ষা। অনলাইন সুৰক্ষাৰ বাবে লক্ষ্য কৰি লোৱা নতুন সুবিধাসমূহ উপলব্ধ কৰিবলৈ সাজু হৈছে ফেচবুক আৰু ইনষ্টাগ্ৰাম। মহিলাৰ সুৰক্ষাৰ দিশত বিভিন্ন পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰি আহিছে সামাজিক মাধ্যমে। উৎপীড়ন আৰু উৎপীড়নৰ বিৰুদ্ধে শক্তিশালী নীতি বিকশিত কৰা বা পোষ্টৰ পৰা সন্মতি নিদিয়াকৈ অন্তৰংগ ছবিসমূহ ভাগ-বতৰা কৰা আদিসমূহৰ বাবে পৰিৱৰ্তন কৰা হৈছে প্ৰযুক্তিৰ । হিন্দীকে ধৰি আন ১১ টাকৈ ভাৰতীয় ভাষাত মুকলি কৰা হৈছে কেতবোৰ প্ৰযুক্তি। যিয়ে ভাৰতৰ মহিলা ব্যৱহাৰকাৰীসকলক সঁজুলি আৰু সম্পদৰ বিষয়ে তথ্য লাভ কৰাত সহায় কৰিব। এই সমূহে তেওঁলোকক অনলাইনত সুৰক্ষিত কৰি ৰাখিব লগতে তেওঁলোকৰ সামাজিক মাধ্যমৰ অভিজ্ঞতাৰ সৰ্বাধিক ব্যৱহাৰ কৰাত সহায় কৰিব। ইংৰাজী ভাষা নজনাসকলেও সহজেই তথ্য লাভ কৰিবলৈ কোনো ভাষাৰ ক্ষেত্ৰত বাধাৰ সন্মুখীন নহয় । মহিলা সুৰক্ষা কেন্দ্ৰত প্লেটফৰ্মটো নেভিগেট কৰোঁতেও মহিলাসকলৰ প্ৰয়োজনীয় সকলো সুৰক্ষা সম্পদ থাকিব। ইয়াত অন্তৰ্ভুক্ত থাকিব মহিলা নেত্ৰী, সাংবাদিক আৰু উৎপীড়নৰ পৰা উদ্ধাৰ হোৱা সকলৰ বাবে নিৰ্দিষ্ট সম্পদ। এই সুবিধাত থাকিব সুৰক্ষা প্ৰশিক্ষণৰ ভিডিঅ' আৰু দৰ্শনাৰ্থীসকলৰ বাবে একাধিক ভাষাত আয়োজিত লাইভ সুৰক্ষা প্ৰশিক্ষণ। এই সমূহ উপলব্ধ হ'ব হিন্দী, অসমীয়া, মাৰাঠী, গুজৰাটী, পাঞ্জাৱী, তামিল, তেলেগু, উৰ্দু, বেংগলী,উৰিয়া, কানাড়া আৰু মালায়ালম ভাষাত।

5 views0 comments