ভূমি বেদখল বন্ধ কৰক : নাগালেণ্ডৰ উপদেষ্টা




নাগালেণ্ডৰ ৰেশম উৎপাদন, উৎপাদন শুল্ক আৰু সংখ্যালঘু বিষয়ৰ উপদেষ্টা ঝালিঅ' ৰিয়োই মেডিজিফেমা নগৰত কয় যে নাগালেণ্ডত চৰকাৰী ভূমিৰ বেদখল এক গুৰুত্বপূৰ্ণ সমস্যা হৈ পৰিছে । চহৰখনত এক ইণ্ডোৰ বেডমিণ্টন ষ্টেডিয়াম তথা প্ৰথম শীতকালীন বেডমিণ্টন টুৰ্ণামেণ্টৰ উদ্বোধন কৰি উপদেষ্টাগৰাকীয়ে এই কথা ব্যক্ত কৰে । এই বেদখলবোৰৰ প্ৰতি তীব্ৰ অসন্তুষ্টি প্ৰকাশ কৰি তেওঁ কয় যে ভৱিষ্যতৰ সমগ্ৰ বিকাশৰ বাবে জনতাই চৰকাৰী ভূমি চুৰি কৰাৰ পৰা দূৰত থাকিব লাগে আৰু সাৰ্বজনিক সম্পত্তি ৰক্ষাৰ দায়িত্ব লব লাগে । তেওঁ মেডিজিফেমাৰ অতিৰিক্ত উপায়ুক্ত আৰু অন্যান্য বিভাগীয় বিষয়াসকলক বেদখলকাৰীবোৰৰ ওপৰত তীক্ষ্ণ নজৰ ৰাখিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়ে । বেদখলৰ দৰে স্বাৰ্থসম্বলিত প্ৰথাবোৰক বন্ধ কৰিবলৈ ভৱিষ্যতে আহিবলগীয়া চৰকাৰী যোজনাবোৰত তেওঁ জনতাৰ সহযোগ আহ্বান কৰে । ৰিয়োই সকলো চৰকাৰী কাৰ্যালয়ক নিজৰ নামত আৱণ্টিত ভূমিৰ ওপৰত নিয়ন্ত্ৰণ ৰাখিবলৈ আৰু তাৰ ৰক্ষাৰ বাবে প্ৰস্তাৱ প্ৰস্তুত কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়ে । উদ্বোধনী অনুষ্ঠানত অংশ লৈ তেওঁ থলুৱা আঞ্চলিক বিকাশ কাৰ্যক্ৰম কোষৰ অধীনত ২০১৯-২০-ত নিৰ্মিত বেডমিণ্টন ষ্টেডিয়ামখনৰ গোটেই নিৰ্মাণৰ কামকাজত সন্তুষ্টি প্ৰকাশ কৰে । খেলুৱৈৰ সন্দৰ্ভত তেওঁ কয় যে খেলুৱৈসকলে খেলৰ উপৰিও স্বচ্ছতা, নাগৰিক ভাৱনা আদিৰ লগতে বাহিৰে-ভিতৰে শিষ্টাচাৰ আৰু আপোন মনোভাৱ ৰখাটো উচিত

2 views0 comments