আগৰতলাত অবৈধ পশু বধৰ ওপৰত ত্ৰিপুৰা উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ নিষেধাজ্ঞা





আগৰতলাৰ ফুটপাথ তথা বিভিন্ন অঞ্চলত লাইচেন্সবিহীন মাংস বিক্ৰীৰ ওপৰত তাৎক্ষণিক ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিবলৈ ত্ৰিপুৰা উচ্চ ন্যায়ালয়ে আগৰতলা নগৰ নিগমক নিৰ্দেশ দিছে । আবেদনকাৰী অৰিজিৎ ভৌমিকৰ হৈ অধিবক্তা অংকন তিলক প'লে দাখিল কৰা পি আই এলৰ শুনানি গ্ৰহণৰ সময়ত মুখ্য ন্যায়াধীশ ইন্দ্ৰজিত মহন্তী আৰু ন্যায়াধীশ সত্য গোপাল চট্টোপাধ্যায়ৰ নেতৃত্বাধীন বিচাৰপীঠে এই নিৰ্দেশনা জাৰি কৰে । আবেদনকাৰীয়ে দাবী কৰিছিল যে নগৰ নিগমৰ পৰা কোনো অনুমতি নোলোৱাকৈ আৰু কোনো বৈধ লাইচেন্স অবিহনে আগৰতলা চহৰত মাংসৰ অবৈধ বিক্ৰী চলিছে যিয়ে ত্ৰিপুৰা মিউনিচিপাল এক্ট, ১৯৯৪-ৰ ধাৰা ১৮৭/১৮৮/১৮৯-ৰ উলংঘন কৰিছে । বিচাৰপীঠে এ এম চি আৰু প্ৰৱৰ্তন শাখাক নিৰ্দেশ দিছে যে আগৰতলাৰ এনে সকলো বিক্রেতাক সেই স্থানবোৰলৈ স্থানান্তৰিত কৰা হওক যত নগৰ নিগমৰ অনুমতিৰ ওপৰত বিচাৰ কৰিব পৰা যায় আৰু ব্যৱসায়টোক স্বচ্ছ, স্বাস্থ্যবান আৰু মানৱ উপভোগৰ বাবে যোগ্য কৰি তুলিব পৰা যায় । ৰাজ্যৰ প্ৰতিনিধিত্বকাৰী উকীলে কয় যে কচাইখানা স্থাপনৰ বাবে এটা পক্ষক টেণ্ডাৰ প্ৰদান কৰা হৈছে, কিন্তু মহামাৰীৰ বাবে কচাইখানাটোৰ নিৰ্মাণত পলম হৈ আছে । এই কচাইখানাৰ নিৰ্মাণৰ সমাপ্তিৰ ক্ষেত্ৰত দুই সপ্তাহৰ ভিতৰত এক হলফনামা দাখিল কৰিবলৈ ন্যায়ালয়ে ৰাজ্যক নিৰ্দেশ দিছে আৰু সেই একে বিষয়ত চাৰি সপ্তাহৰ ভিতৰত হলফনামা দাখিল কৰিবলৈ আগৰতলা নগৰ নিগমক নিৰ্দেশ দিছে । কেচটোৰ পৰৱৰ্তী শুনানি অহা ১৪ ডিচেম্বৰত গ্ৰহণ কৰা হ'ব ।

4 views0 comments